Нововодолазька центральна районна бібліотека

(історична довідка )


У 1929 році у селищі Нова Водолага з'явилася хата-читальня, головним завданням якої стало подолання неграмотності. Нововодолазька центральна районна бібліотека була створена в 1949 році. Завідувачкою бібліотеки працювала Спиридонова Надія Костянтинівна. За період до 1961 року бібліотека тричі змінювала своє місце знаходження. У 1961 році був збудований Нововодолазький районний Будинок культури в якому для бібліотеки було виділено три кімнати загальною площею 114 м2. Бібліотека знаходиться за адресою : селище Нова Водолага, вул. Донця Григорія, №1.

У 1979 році у районі відбулася централізація бібліотек, утворилася Нововодолазька централізована бібліотечна система на чолі з центральною районною бібліотекою. В наказі по Нововодолазькому відділу культури № 36 п.5 від 02.08.1977 року зазначено: "Згідно рішення виконавчого комітету Нововодолазької районної ради депутатів робітників від 27 липня 1977 року "Про переведення державних масових бібліотек на централізовану систему обслуговування населення книгою", централізувати бібліотечне обслуговування Нововодолазького району шляхом об'єднання 32 сільських, 2 міських, 1 дитячої районної бібліотеки на базі центральної районної бібліотеки. Функції центральної бібліотеки покласти на районну бібліотеку для дорослих. Сільські, міські бібліотеки перевести в філіали центральної районної бібліотеки із збереженням за ними дійсних назв. Нововодолазьку районну дитячу бібліотеку ввести в центральну районну бібліотеку. Відповідальність за роботу бібліотек-філіалів і організацію бібліотечного обслуговування населення району покласти на центральну районну бібліотеку. "

З 1981 по 2017 роки на посаді директора Нововодолазької централізованої бібліотечної системи працювала Сучкова Людмила Іллівна. З 2018 року директор Нововодолазької централізованої бібліотечної системи - Цимбал Ольга Іванівна. У січні 2018 року у зв'язку із створенням Нововодолазької ОТГ відбулася передача 9 бібліотек із Нововодолзької ЦБС до КЗ "Публічна бібліотека" Нововодолазької селищної ради. Також із січня 2019 року було передано 7 бібліотек із Нововодолазької ЦБС до Старовірівської сільської ради, у зв'язку із створенням Старовірівської ОТГ. У складі Нововодолазької ЦБС із січня 2019 року залишилося 13 бібліотек.

Структурні підрозділи бібліотеки :

- відділ обслуговування (абонемент , читальний зал , юнацький абонемент, Інтернет-центр)

- відділ комплектування та обробки літератури .

Основні напрямки роботи Нововодолазької центральної бібліотеки :

- підтримання позитивного іміджу бібліотеки;

- професійне , оперативне задоволення потреб громади району в інформації ;

- надання вільного доступу до широкого кола традиційних та електронних інформаційних ресурсів всім , потребуючим цього користувачам ;

- створення умов для творчого розвитку користувачів ;

- виконання дозвілевої функції ;

- популяризація української художньої літератури .

Серед основного контингенту користувачів Нововодолазької центральної районної бібліотеки є молодь, пенсіонери, люди середнього віку. Діяльність бібліотеки систематично висвітлюється на сторінках місцевої газети «Вісті Водолажчини», сайті бібліотеки http://novavodolaga-bibl.edu.kh.ua/ та соціальній мережі фейсбук де є сторінка "Нововодолазька центральна районна бібліотека" https://www.facebook.com/novalibrary/notifications/.

Бібліотека працює в тісній співпраці з Нововодолазьким КЗ "Районний Будинок культури", Нововодолазькою районною радою, Нововодолазькою районною державною адміністрацією, ліцеями №1,2,3 , громадськими організаціями, Будинком дитячої та юнацької творчості.

У 2011 році центральна районна бібліотека брала участь у конкурсі програми «Бібліоміст» і стала його переможцем . В результаті було отримано три комплекти комп’ютерної техніки .

Кiлькiсть переглядiв: 332

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.